PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232222}
7,6 2 032
oceny
7,6 10 1 2032
Last Order: Final Fantasy VII
powrót do forum filmu Last Order: Final Fantasy VII

Miło znów zobaczyć wydarzenia z Nibelheim, poczuć klimat tamtych zdarzeń i nawet trochę się wzruszyć. Animacja bardzo ładna, chociaż wygląd postaci nie zawsze mi odpowiadał. Muzyka dobrana dobrze, aczkolwiek bez rewelacji - pasuje, ale to nie Uematsu. Fajnie zobaczyć Turków, starych i tych z Before Crisis i zobaczyć, jak to wszystko się skończyło... a raczej zaczęło.

Można obejrzeć, jeśli nie zna się fabuły Final Fantasy VII, ale nie widzę w tym głębszego sensu.

732476

[Spoiler]
Widziałem, nawet ciekawe... Skaszanili tylko wygląd Reno (wygląda jak naćpany gówniarz :) )... A walka Zacka z żołnierzami ShinRy jest dużo bardziej widowiskowa niż popisy Clouda w AC. W sumie to pokazany wycinek z fabuły gry... Nic nowego, ale dość fajnie zrobione.

Zastanawiają mnie tylko dwie kwestie:
1. Czy to nie przypadkiem Cloud wrzucił Sephirota do reaktora? Bo w LO Seph sam wskakuje...
2. I czy Turksów nie było zawsze tylko trzech (później, po dojściu Eleny - czterech)? Dlaczego tutaj jest ich cała horda? Poza tym - Tseng przyłączył Elenę do grupy po poturbowaniu Reno na pierwszym cd, czyż nie? To co ona tam robi podczas wydarzeń w Nibelheim??
Hm..

Ergon__Opos_

1. taa, w oryginale to cloud wrzucił Sepha do tej otchlani... w LO sam tam wskakuje, bo widocznie twórcy doszli do (słusznego XD) wniosku, że było to żałosne.

2. a o FF VII: BC słyszałeś? ^^

Ergon__Opos_

[SPOILERY do gry i filmu]

Weź pod uwagę fakt, że w grze Cloud sam wziął Bustera, a Zacka nie było w pobliżu, inaczej wyglądała scena wyjęcia przez Clouda miecza Sepha - w grze musiały być uproszeczenia, bo to było pierwsze w pełni trójwymiarowe RPG w historii i Square miało jeszcze problemy z grafiką 3D (spójrzmy na grafikę FF7 i FF8..)

A co do TURKÓW - Reno wygląda tak jak w grze Before Crisis: Final Fantasy VII, a eleno-podobna dziewczyna, to jedna z grywalnych postaci w BC:FFVII. Pisałam o tym w temacie o AC (poszukaj tematu: "Before Crisis: nowa gra", czy jakoś tak). Polecam takżę stronę na forum N+, gdzie też coś pisaliśmy o BC: http://www.neo-plus.pl/forum/viewtopic.php?t=972&postdays=0&postorder=asc&start= 0 [www.neo-plus.pl/forum/v ...] . Możesz też zjarzeć na angielską Wikipedię: http://en.wikipedia.org/wiki/Before_crisis [en.wikipedia.org/wiki/B ...]

732476

mam pytanko macie moze napisy polskie ewentualnie angielskie do Last Order ? bede ogromnie wdzieczny za pomoc , pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones