PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113318}

Wielkie nadzieje

Great Expectations
8,2 175
ocen
8,2 10 1 175
Wielkie nadzieje
powrót do forum serialu Wielkie nadzieje

Ekranizacj Dickensa

ocenił(a) serial na 10

Niby jest wiele tytułów i twórcy filmowi wciąż sięgają po jego prozę, brak jest jednak wielkich filmów.. Serial ten wspominam bardzo dobrze, chyba moje pierwsze zetknięcie z Dickensem :)

ocenił(a) serial na 8
capri

Właściwie mogę napisać to samo. Dickensowskie opowieści są non-stop przerabiane na filmowe opowieści. Niby nic dziwnego bo w końcu facet jest uznawany za najlepszego brytyjskiego powieściopisarza, ale jakoś ta jego sława twórcza nie przekłada się na wielkość filmów. Właściwie mało który bywa ciekawy. I to nie jest wina treści co raczej samej ekranizacji. Są po prostu kiepskie.
Oczywiście w tym miejscu generalizuje, ale mało która z widzianych przeze mnie ekranizacji prozy Dickensa podobała mi się na tyle, by na dłużej ją zapamiętać. Jedynym wyjątkiem jest ów serial, puszczany w polskiej telewizji gdzieś na początku lat 90tych. Ten wyrył się w mojej głowie jako coś wyjątkowego. Być może rzeczywiście taki był, bo na pewno coś musiał mieć w sobie skoro do dziś kojarzą mi się zeń pewne sceny, postacie, twarze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones