PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1208}

Final Fantasy

Final Fantasy: The Spirits Within
6,9 17 070
ocen
6,9 10 1 17070
6,0 5
ocen krytyków
Final Fantasy
powrót do forum filmu Final Fantasy

mam prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać jak oglądać (w jakiej kolejności) wszystkie serie z gatunku Final Fantasy łącznie z serialami i filmami pełnometrażowymi? jaka jest kolejność oglądania...

ocenił(a) film na 5
gizmo666

Grałem w prawie każdą grę z tej serii (nie grałem w FF1,2 i 3) i prawie każda cześć dzieje się w innym świecie (realiach), wyjątki to FF X i FF X-2 oraz FF : Crisis Core i FF VII (podałem w kolejności w jakiej powinno się grać) . Najlepsza z tych części pod względem fabularnym jest FF VII, graficznie na dzień dzisiejszy to tragedia (choć ja chyba każdego roku wracam do tej części) najlepszym połączeniem grafiki i fabuły na dzień dzisiejszy jest FF X (X-2 moim zdaniem to syf przy X) szczególnie zakończenie zaskakuje. To tyle jeśli chodzi o powiązania między grami. Jeśli chodzi o powiązania między filmami i grami to jest tylko jedna "trylogia" dziejąca się w świecie z FF VII (podaje w kolejności jakiej powinno się grać oraz oglądać) : FF VII : Crisis Core (gra psp - akcja dzieje się 5 lat przed wydarzeniami z FF VII - skupia się na postaci Zacka) FF VII (historia Clouda i reszty) oraz FF VII : Advent Children (pełnometrażowe anime dziejące się po zdarzeniach z FF VII), uzupełnieniem tego świata jest jeszcze krótki (chyba 20 minutowy) animowany film FF VII : Last Order (można go obejrzeć na sam koniec ponieważ są w nim ukazane zdarzenia które są w grze FF VII: Crisis Core oraz FF VII (w FF VII są one pokazane na zasadzie wspomnień)). Chyba o niczym nie zapomniałem, X oraz X-2 kontynuacja jeśli chodzi o gry no i wyżej wymieniona trylogia świata FF VII. Jeżeli coś mi się przypomni to napiszę.

ocenił(a) film na 5
gizmo666

Zapomniałem o FF VII : Dirge of Cerberus (gra PS 2) - zalicza się do trylogii FF VII akcja dzieje się między FF VII a FF VII : Advent Children, historia Vincenta

ocenił(a) film na 9
hihihahahoho

A the spirits within to co to jest?

ocenił(a) film na 5
gizmo666

Jeden z filmów pod szyldem Final Fantasy, ale nie Tworzy on żadnej historii z jakimś filmem czy grą z serii final fantasy. Square Enix stworzyło grę Final Fantasy będąc na skraju bankructwa miała to być ich ostatnia gra dlatego wybrali nazwę Final Fantasy (ostatnia fantazja) a że okazała się sukcesem to wybronili się od bankructwa, lecz przyjęto model jedna gra - jedna historia oraz świat, kolejna gra - kolejny świat, historia, zasady panujące w świecie oraz bohaterowi, tak samo jest w wypadku filmów animowanych. Podałem Ci wyżej jedyne przypadki gdzie są jakieś sequele/prequele w postaci gry czy filmu, tylko w tych przypadkach trzeba zachować kolejność oglądania i grania aby dobrze zrozumieć całą fabułę w każdą inna produkcję z pod tego szyldu można oglądać w dowolnej kolejności nie odnoszą się do siebie w żaden sposób ( są jakieś tam "smaczki" w postaci przechodzącego bohatera z innego świata FF itp. ale żadnych relacji między sobą nie mają). Polecam Ci zdecydowanie świat ukazany w Final Fantasy VII - bije on na głowę całą resztę (jeżeli nie lubisz jRPG i nie chcesz grać (jak wspomniałem wyżej nie są to gry nawet przyzwoite graficznie na dzień dzisiejszy lecz fabuła bije wszystkie), bądź nie masz możliwości a chcesz się zapoznać jakoś z historią tego świata to mogę Ci znaleźć jakiś opis fabuły gry FF Crisis Core lub streścić (może ktoś inny także skorzysta) do momentu wydarzeń filmu FF VII : Last order a następnie fabułę gier FF VII oraz FF VII : Dirge of cerberus abyś mógł przejść do Advent Children bo akurat jestem fanem tej serii i dobrze znam historie opowiedzianą w FF VII)

ocenił(a) film na 9
hihihahahoho

dzięki, chodziło mi tylko o kolejność oglądania filmów pełnometrażowych i seriali :) dzięki wielkie za pomoc.
jeszcze się tylko upewnię - Spirits Within jak dobrze zrozumiałem to po prostu osobna historia tak? a resztę ogląda się w kolejnosci jaka podałeś?

ocenił(a) film na 9
hihihahahoho

a i jeszcze zapomniałem spytać - nie napisałeś w jakiej kolejności się seriale ogląda. One też są jakoś powiązane z grą? też ważna jest jakaś kolejność oglądania w stosunku do FF VII?

ocenił(a) film na 5
gizmo666

Tak spirits within to jest osobna historia, jeżeli chcesz ogladać tylko seriale i filmy to oglądaj jak chcesz (choć żeby wiedzieć o co w ogóle chodzi w Final Fantasy : last order oraz FF : advent children (są to filmy animowane, Advent children ma ładną animację i całkiem efektowne walki) musisz znac historie ukazaną w grach pod szyldem Final Fantasy VII, jak wyżej napisałem mogę CI je streścić lecz nie dzisiaj) Wyśle Ci zaraz PW z linkami do Last order (nawet jeśli będziesz chciał aby Ci streścić historie z gier to w żaden sposób Ci to nie zepsuję oglądania Advent Children lecz oglądając samo last order napewno nie zrozumiesz o co tam chodzi, nie będziesz nawet wiedział dlaczego Sephiroth uśmiechnął się gdy zobaczył oczy Clouda, skąd jest moc Sephirotha, Zacka i Cloda, dlaczego Sephiroth zrobił jak zrobił, dlaczego Zackowi tak zalezy na wolności) oraz Advent Children (jeżeli jesteś zainteresowany to polecam Ci abyś zobaczył tylko kawałek dla ocenienia animacji i ewentualnie od 34:45 sek aby zobaczyć jedną walkę bo mam 99% pewności że po obejrzeniu AC powiesz że nie masz pojęcia o co chodzi)

ocenił(a) film na 9
hihihahahoho

dobra, dzięki bardzo wielkie za pomoc - bo zależało mi tylko na kolejności oglądania, bo tylko filmy i seriale mnie interesuję ;)

ocenił(a) film na 7
hihihahahoho

hihihahahoho jeśli jakimś cudem to przeczytasz to ja byłabym bardzo wdzięczna za streszczenia z gier, gdyż one mnie nie interesują, ale chciałabym bardzo obejrzeć filmy i je zrozumieć :P

hihihahahoho

Ja wlasnie gram w FFXIII i niedluge zaczne drugą odsłone (nie moge doczekac sie rozniez do versus XIII). Bardzo chcialabym znac fabule VII no ale niestety grafika mnie odstrasza. Jakbys mogl strescic mi VII.

gizmo666

daj ktoś po ludzku co kiedy ogladac bez niepotrzebnego gadania ;]
1 tytuł
2 tytuł itp itd

ocenił(a) film na 9
damian252

nie wiem czy ta kolejność jest dokładna, bo przerabiałem to wg animelist (kolejność wg roku produkcji):
1. Legend of crystal
2. The Spirits Within
3. Unlimited
4. Last Order
5. Advent Children
6. Advent Children - Venice Film Festival Footage
7. On the Way to a Smile - Episode: Denzel
8. Advent Children Complete

pokrywa się z tym co mówił mój poprzednk ;) i w takiej też kolejności zamierzam oglądać.

gizmo666

dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones